Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

GDDKiA: Wszystkie drogi krajowe są przejezdne

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracuje 576 pojazdów do zimowego utrzymania - poinformowała w sobotę rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na kilku odcinkach dróg krajowych występuje błoto pośniegowe.

Według danych GDDKiA błoto pośniegowe jest w województwie podkarpackim na dk 19 na odcinku Rzeszów - granica państwa, dk 28 na odcinku Krosno - Przemyśl oraz dk 84 na odcinku Sanok - granica państwa.

W województwie małopolskim błoto pośniegowe występuje w południowej części województwa oraz na dk 94 na odcinku Kraków - Olkusz.

Z kolei w województwie dolnośląskim błoto pośniegowe występuje na dk 8 na odcinku Niemcza - Kudowa Zdrój, dk 33 na odcinku Kłodzko - granica państwa oraz dk 46 na odcinku Kłodzko - Złoty Stok.

Opady śniegu występują w województwach: pomorskim, śląskim, małopolskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim, opolskim, podkarpackim i dolnośląskim. Natomiast w województwach kujawsko-pomorskim i mazowieckim występują opady deszczu ze śniegiem.

"GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w powyżej wymienionych rejonach" - podkreślono w komunikacie. © Portal Spożywczy 2021-10-27 17:26:22