Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Prezes Ajpi: W działalności operacyjnej jesteśmy obecnie na plusie

Prowadzona od stycznia do maja restrukturyzacja Ajpi sięgnęła bardzo głęboko. - Nie mamy już dyrektora produkcyjnego, dyrektora finansowego, nie ma jednego z prezesów spółek zależnych. Firma została gruntownie przebudowana - mówi serwisowi portal spożywczy.pl Teresa Jochemczyk, Prezes Ajpi.


Autor: Łukasz Rawa, portalspozywczy.pl
Data: 25-06-2009, 18:43

Prezes zakładu podkreśla, że ograniczenia zostały wdrożone zarówno w sferze kosztów, jak i organizacji. - Pięć miesięcy pracy nad restrukturyzacją dało pozytywne efekty. W ramach działalności operacyjnej jesteśmy obecnie na plusie - wskazuje Teresa Jochemczyk. - Zaświadcza to o słuszności przyjętej przez nas strategii - akcentuje.

Teresa Jochemczyk do maja 2009 była prezesem nie tylko Ajpi, ale też ZM Mysław. - Teraz ster w Mysławie przejął Lucjan Pilśniak. Ma to związek z procesem upadłościowym Ajpi. Potrzeba dużo czasu, aby odpowiednio przygotować firmę do tego procesu - tłumaczy Jochemczyk. - Plan restrukturyzacyjny dla Ajpi się powiódł. Ustabilizowaliśmy też relacje z bankami. Mamy odnowione limity kredytowe. Liczymy na to, że sąd przychyli się do naszego wniosku o upadłość z możliwością zawarcia układu - dodaje.

© Portal Spożywczy 2020-07-13 17:07:24