Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Carrefour wchodzi do Ugandy

14 stycznia Grupa Carrefour otworzyła swój pierwszy hipermarket w Ugandzie, w stolicy tego kraju - Kampali. Grupa ustanawia przyczółek na nowym rynku poprzez partnerstwo z grupą Majid Al Futtaim, która współpracuje z Carrefourem w ponad 25 krajach na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji.

Pierwszy sklep francuskiego detalisty - w centrum handlowym Oasis - sprzedaje około 20 000 lokalnych i międzynarodowych produktów markowych na powierzchni 2800 mkw. Zatrudniono w nim 130 osób, a do współpracy zaangażowano 50 lokalnych firm.

Patrick Lasfargues, dyrektor wykonawczy Carrefoura ds. partnerstw międzynarodowych, powiedział: - Afryka jest rozwijającym się kontynentem, szczególnie jeśli chodzi o sektor detaliczny. Wejście Carrefoura do Ugandy - kraju o populacji przekraczającej 40 milionów - jest kolejnym kamieniem milowym po udanym wejściu do Kenii w 2016 roku.

Hani Weiss, dyrektor zarządzający Majid Al Futtaim Retail powiedział, że sklep w Ugandzie jest dowodem długoterminowego celu Grupy, jakim jest umocnienie swojej obecności w Afryce Wschodniej.© Portal Spożywczy 2022-01-26 12:08:06