Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Kawałek plastiku w czekoladzie Milka? Mondelez przeprasza i tłumaczy jak wyglądają działania

Czytelnik serwisu portalspozywczy.pl napisał do nas żaląc się na to, iż w kupionej przez niego czekoladzie Milka znalazł kawałek plastiku i dość mocno się nim poranił podczas jedzenia. Wysłał w tej sprawie reklamację do producenta, firmy Mondelez Polska. Również my zwróciliśmy się do producenta w tej sprawie i otrzymaliśmy oświadczenie z wyjaśnieniami i zapewnieniem, że każdą taką sprawę traktuje bardzo poważnie.


Autor: Barbara Woźniak, portalspozywczy.pl
Data: 21-01-2020, 15:19
fot. za mondelezinternational.com

- Bezpieczeństwo naszych konsumentów oraz najwyższa jakość naszych wyrobów to dla nas priorytet. Dlatego wszelkie sygnały dotyczące nieprawidłowości w naszych produktach traktujemy bardzo poważnie i natychmiast je wyjaśniamy. Od momentu zgłoszenia reklamacji pozostawaliśmy w stałym kontakcie z konsumentem, przeprosiliśmy za zaistniałe zdarzenie i podjęliśmy natychmiastowe kroki, aby wyjaśnić przyczynę tego zdarzenia. Jesteśmy już po dokładnym i szczegółowym postępowaniu reklamacyjnym w naszym zakładzie produkcyjnym – czytamy w oświadczeniu przesłanym serwisowi portalspozywczy.pl przez Mondelez Polska.

- We wszystkich naszych zakładach istnieją systemy kontroli, które pozwalają na wyeliminowanie zagrożenia fizycznego, chemicznego i mikrobiologicznego. W ciągach maszyn produkcyjnych są zainstalowane oraz zastosowane wszystkie niezbędne środki kontroli, których zadaniem jest wykrywanie zanieczyszczeń fizycznych. Prawidłowość działania wszystkich środków kontroli zanieczyszczeń jest regularnie sprawdzana, a wyniki są zapisywane w odpowiednich kartach kontrolnych – zapewnia producent czekolady Milka.

- Szczegółowa kontrola prób pochodzących z tej samej partii produkcyjnej oraz historia zapisów produkcyjnych nie wykazała żadnych niezgodności. Jest nam niezmiernie przykro z powodu tego wydarzenia. Wyniki postępowania reklamacyjnego przekazaliśmy wraz z rekompensatą konsumentowi, w podziękowaniu za jego sygnał i zaangażowanie w sprawę – informuje Mondelez Polska.

Mondelez Polska jest wiodącą firmą branży spożywczej w Polsce, od 28 lat obecną na naszym rynku. Zatrudnia blisko 4600 pracowników i jest liderem na rynku czekolady i ciastek markowych w Polsce (Mondelez uzyskał udział równy 19,8% w Kategorii Produktów Czekoladowych (suma Tabliczek, Pralin i Wafli Oblewanych Czekoladą), oraz 19.6% w Kategorii Słodkich Wypieków (włączając Słodkie herbatniki oraz Miękkie Ciastka o wadze do 75g – źródło Nielsen).

Oferta firmy obejmuje takie marki kategorii przekąsek, takie jak: czekolady: Milka i Alpen Gold, wafelki Prince Polo, batony 3BIT, ciastka: Milka, OREO, belVita, Petitki, Lubisie, Delicje, San, Łakotki i przekąski Joyfills oraz cukierki i gumy Halls. Mondelez Polska jest częścią rodziny firm Mondelēz International, Inc. Pod zmienioną nazwą (dawniej Kraft Foods) funkcjonuje w Polsce od 2013 r.

Mondelēz International, Inc. jest globalnym liderem w kategorii czekolady, ciastek, gum do żucia i cukierków.

© Portal Spożywczy 2020-06-02 09:38:29