666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Szwedzka grupa zamierza przejąć BSC Drukarnię Opakowań

Grupa AR Packaging zamierza przejąć poznańskiego wytwórcę opakowań - spółkę BSC Drukarnia Opakowań - i wzywa do sprzedaży jego akcji notowanych na GPW - podaje "Puls Biznesu".


Autor: Puls Biznesu
Data: 24-01-2020, 08:56
fot. shutterstock.com

Oferuje po 40,38 zł za sztukę. Cena, choć jest o 7 proc. wyższa od średniej ceny ważonej z ostatnich sześciu miesięcy, znacząco odbiega jednak w dół od aktualnego kursu. — W ciągu ostatniego roku giełdowy kurs BSC Drukarni Opakowań wzrósł o ponad 55 proc. i jest obecnie na najwyższych historycznie poziomach. Wezwanie może być więc dobrą okazją dla mniejszościowych akcjonariuszy do zrealizowania zysków z inwestycji — uważa cytowany w komunikacie prezes AR Packaging Harald Schulz.

Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu mają być przyjmowane od 12 lutego do 12 marca , a podmiotem pośredniczącym i doradcą finansowym jest Santander Biuro Maklerskie. Grupa — poprzez spółkę A&RCarton, jednego z większych producentów opakowań kartonowych w Europie i zależną od niej firmę Colorpack GmbH — jest już teraz znaczącym akcjonariuszem BSC Drukarni Opakowań. Kontroluje to przedsiębiorstwo w 60,82 proc.

Więcej w "Pulsie Biznesu".

© Portal Spożywczy 2020-03-28 18:33:22