666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Zatrzymano kłusowników łowiących ryby przy pomocy petard

Policja w Kluczborku zatrzymała trzech mężczyzn podejrzewanych o kłusownictwo na tamtejszym zalewie - poinformował aspirant sztabowy Dawid Gierczyk z KP Policji w Kluczborku. Za nielegalne ogłuszanie ryb grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.


Autor: PAP
Data: 28-01-2020, 15:25
fot. Unsplash

Policjantów o podejrzanym zachowaniu trzech mężczyzn nad Zalewem Kluczborskim poinformowali członkowie Społecznej Straży Rybackiej. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn w wieku 21 lat i jednego 19 latka. Przy nich znaleziono pojemnik z kilkudziesięcioma ogłuszonymi rybami. Cała trójka to mieszkańcy Kluczborka.

"Jak ustalono w trakcie postępowania, podejrzewani ogłuszyli ryby przy pomocy wrzuconych do wody petard, a następnie je wyłowili. Na szczęście ryby były żywe i z powrotem trafiły do swojego środowiska naturalnego. W przypadku podejrzewanych, obecnie prowadzone jest postępowanie mające na celu ustalenie winnych. W tym celu zostanie wykorzystany między innymi zapis z monitoringu. Po jego analizie zapadnie decyzja o przedstawieniu zarzutów" - powiedział Gierczyk.

Za kłusownictwo wodne grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

© Portal Spożywczy 2020-03-30 06:45:54