666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Kujawy inwestują w nowoczesne targowiska

W ubiegłym roku w Kujawsko-Pomorskiem postało 13 nowoczesnych targowisk, na których można nabyć świeże warzywa i owoce bezpośrednio od lokalnych wytwórców. Ich powstanie to efekt dofinansowania z zarządzanego przez administrację marszałkowską Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz działań samorządów lokalnych.


Autor: dlahandlu.pl
Data: 31-01-2020, 10:25
fot. shutterstock

W nowym rozdaniu unijnym środki z PROW pozwoliły na budowę dziewięciu i przebudowę siedmiu targowisk. Na ten cel samorząd województwa przeznaczył 10,5 miliona złotych. Nowoczesne obiekty działają już w: Rypinie, Chodczu (powiat włocławski), Sępólnie Krajeńskim, Tucholi, Nowem (powiat świecki), Śliwicach (powiat tucholski), Mroczy (powiat nakielski), Jabłonowie Pomorskim (powiat brodnicki), Papowie Biskupim (powiat chełmiński), Bądkowie (powiat aleksandrowski), Lubiewie (powiat tucholski), Sośnie (powiat sępoleński) oraz Kaliskach (powiat włocławski).

W 2020 roku takie obiekty powstaną również w Choceniu (powiat włocławski) i Złotopolu (powiat lipnowski). W 2021 roku przebudowane zostanie także targowisko w Grudziądzu.

- W pierwszym kwartale tego roku planujemy ogłosić następny nabór wniosków o dofinansowanie zadań związanych z modernizacją istniejących lub budową nowych targowisk - informuje Urząd Marszałkowski.

© Portal Spożywczy 2020-03-28 18:42:15