666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Danish Crown zmniejsza eksport do Chin z powodu koronawirusa

Danish Crown, duński gigant wieprzowy, zapewnił, że chińska fabryka koncernu w Pinghu wznowiła produkcję, choć w mniejszej obsadzie.


Autor: globalmeatnews.com
Data: 13-02-2020, 14:06
Danish Crown wznawia produkcję w Chinach po przerwie spowodowanej koronawirusem, fot. Mel Elías on Unsplash

Danish Crown przyznało, że epidemia koronawirusa w Chinach stanowi duże wyzwanie dla spółki, głównie ze względu na wprowadzone ograniczenia w działalności portów i banków.

- Jesteśmy głęboko zaniepokojeni wpływem koronawirusa na funkcjonowanie chińskiej gospodarki. Ta sytuacja wpływa również na naszą działalność. Pomimo trudnych warunków wciąż utrzymujemy eksport do Chin, ale na nieco niższym poziomie - przyznał Lars Albertsen, dyrektor ds. globalnej sprzedaży Danish Crown.

Chińskie władze postanowiły przedłużyć przerwę noworoczną do 2 lutego, co wydłużyło przerwę w funkcjonowaniu fabryki koncernu na dodatkowy tydzień.

Oprócz tego, w myśl wprowadzonych zasad kwarantanny, mieszkańcy, którzy opuścili Pinghu, nie mogli podjąć pracy przez 14 dni. 

Danish Crown zapewnia jednak, że zakład już działa i systematycznie zwiększa produkcję wraz z powrotem kolejnych pracowników.

© Portal Spożywczy 2020-03-28 13:19:50