Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

KAS udaremniła przemyt ponad 2 ton nielegalnego tytoniu wartego ok. 1 mln zł

Lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali przemyt ponad 2 ton nielegalnego tytoniu o wartości przekraczającej 1 mln złotych - poinformowała w środę KAS.


Autor: PAP
Data: 19-02-2020, 08:22

Jak podano, tytoń próbował przemycić w busie podróżujący z Niemiec do Polski. "Zatrzymany kierowca wyjaśniał, że przewozi wysuszone liście tytoniu i nie posiada przy sobie żadnych dokumentów przewozowych, w tym faktury zakupu. Towar nie został również zgłoszony w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT)" - czytamy w środowym komunikacie KAS. Dodano, że przemyt udaremnili lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Według KAS w trakcie kontroli pojazdu ujawniono 80 balotów suszu tytoniowego w postaci liści o wadze 2 tys. 200 kg. Wartość towaru oszacowano na ponad 1 mln zł i podobną sumę w zakresie uszczupleń podatkowych.

Poinformowano, że towar i samochód zatrzymano do dalszego postępowania, które jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim. Za brak numeru referencyjnego SENT kierowca został ukarany mandatem w wysokości 7,5 tys. zł. 

© Portal Spożywczy 2020-05-29 21:03:00