Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Honda częściowo wznowiła produkcję w chińskim Wuhan

Japoński koncern motoryzacyjny Honda poinformował w środę o częściowym wznowieniu produkcji pojazdów w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Wcześniej zgodę na rozpoczęcie działalności wydały regionalne władze.

Wuhan jest epicentrum epidemii koronawirusa.

Wznowienie produkcji w tym mieście oznacza, że wszystkie fabryki Hondy w Chinach działają. Pierwotnie koncern chciał powrócić do pracy 24 lutego. Jednak w oparciu o rozporządzenia lokalnych władz okres ten wydłużono.

Trzy zakłady Hondy w Wuhan rozpoczęły w środę pracę w ograniczonym zakresie. Ich roczne mocne szacuje się na 600 tys. egzemplarzy.

Tymczasem chińskie władze sanitarne poinformowały w środę o 24 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w ciągu doby i 22 ofiarach śmiertelnych. Oznacza to nieznaczny wzrost, gdyż dzień wcześniej informowano o 19 przypadkach infekcji i 17 zgonach.

Od początku wybuchu epidemii koronawirusem zaraziło się w Chinach kontynentalnych łącznie 80 778 osób. Do tej pory zmarło 3158 osób.

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się w grudniu w Wuhan i do tej pory rozprzestrzenił się na ponad 100 krajów. © Portal Spożywczy 2022-01-18 10:53:48