Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

PepsiCo przejmuje producenta napojów energetycznych Rockstar za 3,85 mld dolarów

Amerykański koncern z branży spożywczej PepsiCo w środę ogłosił, że przejmuje producenta napojów energetycznych Rockstar Energy Beverages za 3,85 mld dolarów – podała agencja Associated Press. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie roku.


Autor: PAP
Data: 11-03-2020, 16:16
PepsiCo przejmuje producenta napojów energetycznych Rockstar za 3,85 mld dolarów, fot. materiały prasowe

Ogłoszona w środę fuzja ponownie poszerzy ofertę koncernu z Harrison w stanie Nowy Jork. Obecnie należą do niego marki takie jak Mountain Dew's Kickstart, GameFuel i AMP.

Założony w 2001 r. Rockstar produkuje obecnie 30 odmian napojów, które są sprzedawane w ponad 30 krajach na świecie. W 2009 r. PepsiCo podpisało ze spółką z Las Vegas umowę dystrybucyjną w Ameryce Północnej.

Jak zauważyło AP, koncern stara się w ten sposób podążać za potrzebami klientów., podobnie jak konkurencyjny gigant Coca-Cola Company. Obie firmy muszą walczyć o miejsce na rynku z mniejszymi producentami m.in. napojów gazowanych, energetycznych i soków musujących.

Coca-Cola również poszerzyła swoją ofertę w związku z tym, że wielu jej klientów znacząco obniżyła lub zupełnie zrezygnowała ze spożycia cukru. Firma poinformowała w ubiegłym kwartale, że Coca-Cola Zero Sugar odnotowała w ubiegłym roku dwucyfrowe zyski ze sprzedaży. Ponadto w trzech ostatnich miesiącach 2019 r. o 4 proc. wzrosła również sprzedaż kawy i herbaty, na co wpływ miało przejęcie w 2018 r. sieci kawiarni Costa Coffee - przypomniała agencja.  

© Portal Spożywczy 2020-06-05 13:35:38