Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Turcja: Władze zamykają kawiarnie, kina i teatry

W Turcji, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, o północy zamknięte zostaną kawiarnie, kina, kluby sportowe, restauracje i teatry - poinformowało w poniedziałek MSW w Ankarze. Zawieszone zostają zbiorowe modlitwy w meczetach.

Odwołane zostają też wszelkie spotkania i wydarzenia organizowane przez instytucje pozarządowe - głosi komunikat resortu spraw wewnętrznych.

O zawieszeniu modlitw zbiorowych poinformował szef tureckiego Dyrektoriatu ds. Religii (Diyanet) Ali Erbas, który wyjaśnił, że do meczetów można się udawać indywidualnie.

Minister zdrowia Turcji Fahrettin Koca powiedział, że do poniedziałku zdiagnozowano w kraju 18 przypadków zakażenia koronawirusem.

W ostatnich tygodniach Turcja, w ramach walki z pandemią, zawiesiła połączenia lotnicze z kilkoma krajami i zamknęła granicę lądową z Iranem. Na lotniskach zamontowane zostały kamery termowizyjne, zamknięto szkoły i uniwersytety. Imprezy sportowe odbywają się bez udziału widzów.

Minister Koca zaapelował do obywateli, by w miarę możliwości unikali zagranicznych podróży.© Portal Spożywczy 2022-01-18 11:31:24