Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Amazon zatrudni 100 tys. osób z powodu natłoku zamówień wywołanych epidemią

Firma Amazon poinformowała we wtorek, że zatrudni w USA 100 tys. osób z powodu natłoku zamówień wywołanych epidemią, a ponadto będzie teraz wysyłać tylko środki medyczne, artykuły gospodarstwa domowego i środki czystości.


Autor: PAP
Data: 17-03-2020, 17:28
Amazon zatrudni 100 tys. osób /fot. Unsplash

Amerykanie, zmuszeni do pozostania w domach przez wytyczne rządu, zaczęli masowo korzystać ze sklepów internetowych i zarząd Amazona poinformował, że nie jest w stanie nadążyć z realizacją zamówień.

Zamierza więc zatrudnić w Stanach Zjednoczonych 100 tys. osób i tymczasowo podnieść wynagrodzenie za godzinę, które teraz wynosi co najmniej 15 dol., o kolejne 2 dol. Podobne podwyżki zamierza wprowadzić w swoich centrach w Europie.

Po weekendzie, podczas którego realizacja wszystkich zamówień stanęła pod znakiem zapytania, zarząd firmy ostrzegł klientów, że muszą się liczyć z tym, iż dostawy zajmą więcej, niż standardowe dwa dni.

Poinformował ponadto, że w jego hurtowniach wyczerpały się zapasy domowych środków czystości i pracuje nad ich uzupełnieniem.

Amazon jest już teraz drugim, co liczby zatrudnionych osób pracodawcą, którego centrala znajduje się w USA, po Walmarcie i ma na całym świecie blisko 800 tys. pracowników.

© Portal Spożywczy 2020-05-26 09:56:13