Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Prezes Graala: Zamykanie granic wpłynie na nasze wyniki finansowe

- Już dziś występują duże opóźnienia w dostawach spowodowane długimi kolejkami na granicach i ogólnie zaburzeniami w przerwaniu łańcucha dostaw, ale także z powodu wielu niedomówień - mówi Bogusław Kowalski, prezes Graala w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Bogusław Kowalski przyznaje, że w branży rybnej problemy zaczęły się już od momentu wybuchu epidemii koronawirusa w Chinach.

- Część surowców rybnych była importowana z Azji, więc musieliśmy w miarę szybko zareagować na braki tych produktów i zastąpić je surowcami z innych źródeł. Jeszcze przed znaczącym wzrostem zachorowań w Polsce i rozprzestrzenianiem się epidemii zwiększaliśmy nasze zapasy — nie tylko surowców, ale także części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych do maszyn niezbędnych do utrzymywania ciągłości produkcji - mówi.

Prezes Graala wskazuje, że w ostatnich tygodniach spółka musiała podjąć wiele decyzji dotyczących bezpieczeństwa pracowników, zapewnienia ciągłości dostaw itp.

- Praktycznie codziennie wprowadzamy różne rozwiązania, dostosowując się do zmieniającej się aktualnej sytuacji, a także zmieniających się przepisów - dodał.

Więcej w "Pulsie Biznesu"

 © Portal Spożywczy 2021-07-26 05:53:19