Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Marek Jakubiak wystartuje w wyborach prezydenckich

Mam ponad 140 tys. podpisów pod moją kandydaturą na prezydenta; już półtora miesiąca temu zgłosili się do mnie obywatele, że mają kilkadziesiąt tysięcy podpisów - powiedział PAP b. poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak. Zapowiedział, że w czwartek złoży listy z podpisami poparcia w PKW.


Autor: PAP
Data: 24-03-2020, 13:22
Marek Jakubiak zebrał 140 tys. podpisów pod swoją kandydaturą na prezydenta, fot. PTWP

Pytany przez PAP, jak udało mu się zebrać tak dużą liczbę podpisów poparcia w czasach pandemii koronawirusa, Jakubiak powiedział: "Zgłosili się do mnie obywatele, to było jakieś półtora-dwa miesiące temu, że zebrali pod moją kandydatura około 20 tys. podpisów".

Jak dodał, resztę podpisów zebrali dla niego przedstawiciele takich ugrupowań jak: Bezpartyjni Samorządowcy, Wolni i Solidarni (WiS) oraz Skuteczni. "Wszyscy oni podjęli się (zadania), że razem zbiorą 120 tys. podpisów. Dołączył się internet, były indywidualne inicjatywy. Ludzie pobierali sobie druki z internetu, zbierali na nich podpisy i wysyłali do mnie pocztą. Niektóre dochodziły nawet do mojego mieszkania. Podobno te podpisy jeszcze idą do mnie" - powiedział Jakubiak.

Polityk przyznał, że kilkanaście tysięcy podpisów zebrali dla niego także działacze innych ugrupowań, jednak prosili go, aby nie ujawniać ich nazw, gdyż - jak tłumaczyli - chcą zachować anonimowość. "Wśród dwóch organizacji, nie ma PiS" - zapewnił.

Jakubiak zapowiedział, że w czwartek dostarczy podpisy do PKW. "W związku z koronawirusem zrobimy to z moim pełnomocnikiem oraz pełnomocnikiem finansowym w sposób skromny" - dodał.

Jak dotąd, podpisy pod swoją kandydaturą złożyli w PKW: urzędujący prezydent Andrzej Duda, kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydat Lewicy, europoseł Robert Biedroń, kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak i dziennikarz Szymon Hołownia.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów. 

© Portal Spożywczy 2020-05-28 00:58:59