Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Żabka przeznacza 2 mln złotych na testy diagnostyczne

Zarząd spółki Żabka Polska podjął decyzję o przeznaczeniu 2 mln zł na zakup testów w kierunku SARS-CoV-2, które wykona Warsaw Genomics, warszawskie laboratorium specjalizujące w diagnostyce genetycznej. Sieć dołącza w ten sposób do firm, dzięki którym polskie szpitale i placówki medyczne mogą bezpłatnie zlecić testy na obecność koronawirusa.


Autor: www.portalspozywczy.pl
Data: 25-03-2020, 09:25
Żabka przeznacza 2 mln złotych na testy diagnostyczne , fot. materiały prasowe

W ostatnim czasie w związku z zagrożeniem epidemicznym Warsaw Genomics koncentruje się na wykonywaniu testów w kierunku SARS-CoV-2. Zespół przeprowadza obecnie 1 tys. takich testów w ciągu doby. Do grona darczyńców tworzących koalicję firm wspierających walkę z koronawirusem dołączyła firma Żabka Polska.

– Zadeklarowaliśmy Prezesowi Rady Ministrów przekazanie 4,5 milionów złotych na wsparcie szpitali, natychmiastowo zabezpieczyliśmy i zaopatrzyliśmy w środki dezynfekujące wszystkie nasze sklepy w całej Polsce. Włączyliśmy się także w lokalne inicjatywy pomocy szpitalom i dostarczamy do placówek m.in. wodę, kanapki oraz dania gotowe. Zdecydowaliśmy się przekazać dodatkowo 2 mln złotych. Przekazana kwota pozwoli wykonać dodatkowo ok. 5 tys. testów – mówi Tomasz Suchański, Prezes w firmie Żabka Polska.

© Portal Spożywczy 2020-06-05 13:32:59