Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Mięsny gigant z USA wypłaci 60 mln dolarów premii za pracę w czasie epidemii

Amerykański Tyson Foods - jeden z największych producentów mięsa na świecie ogłosił, że wypłaci łącznie 60 mln dolarów premii 116 tys. pracownikom liniowym i kierowcom ciężarówek za ich wysiłki w czasie koronawirusa.


Autor: globalmeatnews.com
Data: 02-04-2020, 13:43
Każdy pracownik Tyson Foods otrzyma 500 dolarów premii za pracę w czasie epidemii, fot. shutterstock

Kwalifikujący się do uzyskania premii członkowie załogi Tysona otrzymają jednorazową premię w wysokości 500 dolarów. Bonus zostanie wypłacony w pierwszym tygodniu lipca.

- Jesteśmy dumni z tego, jak zachowali się członkowie naszego zespołu w tym trudnym czasie, abyśmy mogli kontynuować naszą misję dostarczania żywności dla ludzi w całej Ameryce  - powiedział Noel White, CEO Tyson Foods.

White przyznał, że Tyson Foods zachęca pracowników do pozostania w domu jeśli zaobserwują u siebie objawy koronawirusa lub muszą opiekować się dziećmi.

- Wprowadziliśmy dodatkowe środki ostrożności, m.in. codzienne kontrole temperatury we wszystkich zakładach i dodatkowe czyszczenie urządzeń, w szczególności w miejscach o dużym natężeniu ruchu - dodał.

Firma ogranicza także dostęp odwiedzających do swoich obiektów i oferuje ochronne nakrycia twarzy pracownikom produkcyjnym, którzy o nie poproszą.

© Portal Spożywczy 2020-07-07 10:37:43