Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Polmlek: Nie ma zmian w odbiorze mleka

Firma Polmlek Sp. z o. o., w dniu 12.03.2020 r, w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie, podjęła działania mające na celu ochronę osób pracujących jak i podwykonawców, na każdym etapie łańcucha dostaw i produkcji. W związku z tym, każda grupa pracowników otrzymała wytyczne dotyczące postępowania w związku z zaistniałą sytuacją – mówi Joanna Kołodyńska, dyrektor marketingu firmy Polmlek.


Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
Data: 03-04-2020, 14:28
Polmlek pracuje normalnie /fot.PTWP

Jak mówi, dostawcy mleka Grupy Polmlek są w stałym kontakcie ze służbami surowcowymi. - Nasi dostawcy, w obecnej bardzo dynamicznej sytuacji, na bieżąco otrzymują wytyczne odnośnie wprowadzanych zasad postępowania. Informacje przekazywane są drogą mailową, a przede wszystkim utrzymywany jest ciągły kontakt telefoniczny i sms. Dostępne są również wytyczne dla kierowców, w przypadku otrzymania informacji o objęciu kwarantanną gospodarstwa naszego dostawcy – mówi Joanna Kołodyńska.

Wytyczne odnośnie zachowania środków ostrożności powstały w oparciu o zalecenia udostępniane przez Polską Izbę Mleka oraz na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W chwili obecnej nie zostały wprowadzone żadne zmiany w odbiorze mleka, firma pracuje zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Zwraca uwagę, że nie ma wytycznych do zmian w odbiorze mleka, w sytuacji wystąpienia kwarantanny w gospodarstwie. Nie ma bowiem dowodów na to, że żywność jest źródłem lub pośrednim ogniwem transmisji wirusa SARS-COV-2 wg opublikowanego w dniu 9.03.2020 stanowiska Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).

© Portal Spożywczy 2020-07-15 08:33:22