Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Krośnieńskie huty odzyskują płynność

Krośnieńskie Huty Szkła są w upadłości likwidacyjnej, ale zakończony właśnie kwartał spółka ocenia raczej pozytywnie - informuje Puls Biznesu. Odzyskała płynność finansową. Restrukturyzuje się, by w 2010 r. sprzedać działający zakład.

Do spółki spływają nowe zamówienia - zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Stosunek eksportu do sprzedaży na rodzimym rynku wynosi teraz około 60 do 40 proc. - czytamy w Pulsie Biznesu. W spółce funkcjonują teraz dwa zakłady - produkcji ręcznej i automatycznej. Ten drugi radzi sobie znacznie lepiej: przynosi teraz około 80 proc. przychodów.

- Realizujemy koncepcję syndyka, która zakłada zrestrukturyzowanie spółki i sprzedanie działającego przedsiębiorstwa. Zamierzamy skoncentrować produkcję obiema metodami w jednym zakładzie, co pozwoli w znacznym stopniu ograniczyć koszty - tłumaczy Pulsowi Biznesu Dariusz Gawroński, pełnomocnik syndyka Krosna.

Zanim syndyk poszuka nabywcy na funkcjonujący zakład, pozbędzie się kilku zbędnych nieruchomości - podaje Puls Biznesu. Dariusz Gawroński przypuszcza jednak, że nie nastąpi to jeszcze w tym roku. Dodaje, że do syndyka docierają pewne nieformalne sygnały zainteresowania biznesem Krosna.© Portal Spożywczy 2021-05-06 14:53:07