Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

W ramach łagodzenia restrykcji możliwe otwarcie części sklepów w galeriach handlowych

Intencją rządu jest zmniejszenie restrykcji związanych ze stanem epidemii - szczegółowe plany zostaną przedstawione do końca tygodnia i mogą obejmować m.in. otwarcie części sklepów, w tym odzieżowych, w galeriach handlowych - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin w Polsat News.


Autor: PAP Biznes
Data: 15-04-2020, 09:37
fot. shutterstock.com

"O szczegółach będziemy informować przed końcem tego tygodnia, ale taka jest intencja, żeby to zamrożenie naszego życia (...) stopniowo ustępowało, z zachowaniem oczywiście zasad bezpieczeństwa" - powiedział Sasin.
 
"Przyglądamy się i analizujemy sytuację; decyzje które będziemy podejmować będą zgodne z rekomendacjami ministra zdrowia. (...) W tej chwili ostatecznych decyzji nie ma, muszą one zapaść w kolejnych dniach" - dodał.
 
Wicepremier podał, że zmniejszenie restrykcji może dotyczyć m.in. otwarcia części sklepów w galeriach handlowych, w tym odzieżowych.
 
"Będziemy informować o tym, jakie ograniczenia będą zdjęte: to rzeczywiście może być korzystanie z terenów zielonych, może to dotyczyć handlu, otwarcia części sklepów w galeriach handlowych, chociażby sklepów odzieżowych, (...) również punktów usługowych" - powiedział.
 
Rzecznik rządu Piotr Muller podał we wtorek, że pierwsze decyzje rządu w sprawie poluzowania restrykcji ogłoszone zostaną w środę lub czwartek. Muller dodał, że prawdopodobnie jako pierwsze zniesione będą limity osób w sklepach oraz poruszanie się w przestrzeni publicznej np. w lasach.
 
Rzecznik dodał, że pełny harmonogram luzowania restrykcji będzie przyjęty w tym tygodniu, a poszczególne fazy luzowania będą ogłaszane z tygodniowym wyprzedzeniem. 

© Portal Spożywczy 2021-01-16 15:47:13