Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Niemiecki minister rolnictwa prosi UE o wsparcie dla sektora mleczarskiego z powodu pandemii

Sektor mleczarski powinien otrzymać od UE wsparcie finansowe na przechowywanie mleka w proszku, którego nie może sprzedać w związku z pandemią Covid-19 - napisała niemiecka minister rolnictwa Julia Kloeckner w liście do unijnego komisarza ds. rolnictwa.

Niemiecka polityk obawia się spadków cen mleka i przetworów mlecznych.

Koronawirus "przerwał przepływ produktów mleczarskich na rynku wewnętrznym oraz doprowadził do spadku ich eksportu do krajów trzecich, zwłaszcza na terenie Azji" - napisała Kloeckner do komisarza UE ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego, o czym poinformował niemiecki portal "Top agrar".

Sektor mleczarski powinien otrzymać od UE wsparcie finansowe na przechowywanie odtłuszczonego mleka w proszku, którego nie może sprzedać w związku z pandemią - poprosiła Kloeckner w liście i zauważyła, że niewykluczone może być także "podjęcie dalszych kroków".

Dodała, że należy obserwować również negatywny wpływ pandemii na "rynek wołowiny, owoców i warzyw czy wina", by ewentualnie również dla tych sektorów uruchamiać instrumenty przeciwdziałające kryzysowi.

Z podobnym apelem do Komisji Europejskiej zwróciło się także francuskie ministerstwo rolnictwa - poinformował Reuters. © Portal Spożywczy 2022-05-29 10:56:18