Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

BNP Paribas na EEC Online: "chudszy" portfel europejski sygnałem do rozwoju dla polskich producentów żywności (wideo)

– Dotychczas kiedy portfel europejski chudł, w skali makro dla polskich producentów żywności było to sygnałem do rozwoju, bo jesteśmy ciągle odrobinę tańsi przy podobnym poziomie jakości, a w związku z tym europejscy konsumenci chętniej sięgali po towar pochodzący z Polski – powiedział Bartosz Urbaniak, szef Bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę, podczas debaty „Sektor spożywczy – branża strategiczna”, która odbyła się w ramach EEC Online.

Szef Bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę w trakcie debaty odniósł się m.in. do postrzegania polskich produktów przez europejskich konsumentów.

– Dotychczas kiedy portfel europejski chudł, w skali makro dla polskich producentów żywności było to sygnałem do rozwoju, bo jesteśmy ciągle odrobinę tańsi przy podobnym poziomie jakości, a w związku z tym europejscy konsumenci chętniej sięgali po towar pochodzący z Polski. Plusem dla nas będzie skrócenie łańcuchów żywnościowych. Ta część zaopatrzenia, która pozaeuropejska w jakiejś części trafi do nas do oferty – wyjaśnił Bartosz Urbaniak.

– Jak już wspominałem, istotna będzie kwestia zmian zachowań konsumenckich. Spodziewam się, że różnego rodzaju zachowania wyostrzą się teraz, ale później wrócimy do tego, co było przed pandemią. Będziemy poszukiwać nowej równowagi, ale ona nie będzie zbyt daleka od dotychczasowej, bo branża spożywcza jest wybitnie tradycyjna – dodał.

Zobacz również: BNP Paribas na EEC Online: czy konsument stanie się nowym „smart shopperem”? (wideo)

Pełna relacja z debaty: Branża spożywcza na EEC Online – wyzwania i szanse w dobie pandemii (galeria zdjęć)

Po raz pierwszy zorganizowane zdalnie i dostępne w Internecie, EEC Online to wydarzenie, na które składają się debaty poświęcone analizie i przyszłości gospodarki, dyskusje o nowej rzeczywistości i pomysły na wychodzenie z postpandemicznego kryzysu. EEC Online odbywa się poprzez stronę www.eecpoland.eu i jest relacjonowana również na portalspozywczy.pl.

EEC Online odbyło się w dniach 18-20 maja br., czyli w pierwotnym terminie XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress). Organizację największej imprezy biznesowej Europy Centralnej w dotychczasowej formule, wraz z European Tech and Start-up Days, Grupa PTWP planuje w dniach 2-4 września br.© Portal Spożywczy 2021-08-03 12:18:26