Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Polomarket buduje trzecie centrum logistyczne

Polomarket zgodnie z harmonogramem realizuje inwestycję na swoim nowym magazynie. Trzecie centrum logistyczne o powierzchni 30,5 tys. m2 powstaje przy autostradzie A1, bezpośrednio na węźle Swarożyn, na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 91 oraz nr 22.

Grupa Polomarket rozpoczęła prace przygotowawcze i organizację przetargów związanych z wyposażeniem magazynu. Oddanie inwestycji, która przyczyni się do optymalizacji siatki logistycznej i wzmocnieni ekspansję w północnej Polsce zaplanowane jest na IV kwartał 2020 roku. Nowe centrum logistyczne będzie mogło obsłużyć do 150 sklepów. W ramach inwestycji powstaną również wewnętrzna stacja paliw, a obiekt zostanie wyposażony w elektrownię fotowoltaiczną o mocy 1 MW.

Grupa Polomarket to polska sieć supermarketów, którą tworzą spółki detaliczne prowadzące sklepy. W skład grupy wchodzi również spółka logistyczna. Firma zaczynała w 1997 roku od 27 sklepów. Dziś jest to ponad 280 placówek na terenie całej Polski i blisko 2,5 mld obrotu netto rocznie. Obecnie jest pracodawcą dającym zatrudnienie ponad 5800 osobom.  

 © Portal Spożywczy 2021-09-23 19:31:10