Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Maliszewski, PSL: Puda nie należy do grupy posłów zajmujących się w Sejmie sprawami rolnictwa

- Grzegorz Puda nie należy do grupy posłów zajmujących się w Sejmie sprawami rolnictwa. Nie pamiętam go z żadnej debaty w tym temacie i nie wiem, czy ma w tej dziedzinie wiedzę i dorobek - mówi w rozmowie z serwisem sadyogrody.pl Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadownikow RP, poseł PSL.


Autor: www.sadyogrody.pl
Data: 05-10-2020, 08:46
Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadownikow RP, poseł PSL

- Być może powołanie na funkcję ministra rolnictwa „nierolnika” jest ciekawym eksperymentem, który spowoduje inne, zewnętrzne spojrzenie na funkcjonowanie tej dziedziny gospodarki. Na razie za wcześnie na oceny. Trzeba dać nowemu ministrowi szansę i my jako Związek jesteśmy otwarci na współpracę. Zaproponujemy mu dawno obiecane wdrożenie umów kontraktacyjnych w rolnictwie, reformę systemu ubezpieczeń od zdarzeń losowych, dalsze ułatwienia w zatrudnianiu pracowników sezonowych, w tym rozszerzenie listy krajów z udogodnieniami wizowymi, wsparcie promocji polskich owoców na rynkach zewnętrznych, wzmocnienie roli sadownika w relacjach z przetwórstwem i sieciami sklepów, wsparcie badań naukowych niezbędnych do dalszego rozwoju sektora, w tym IO w Skierniewicach, kontynuację wsparcia z PROW-u i wiele innych, leżących w potrzebach branży tematów - wymienia Mirosław Maliszewski.

- Przyszła ocena ministra Pudy, będzie więc analizą realizacji potrzeb środowiska sadowniczego i efektywnej współpracy z nim. Oby była ona lepsza niż w przypadku ministra Ardanowskiego - mówił.

 

Więcej na www.sadyogrody.pl.

© Portal Spożywczy 2020-12-05 06:34:11