Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Glenfiddich wprowadza do sprzedaży limitowaną edycję 21-letniej whisky

Glenfiddich wraz z nadejściem Chińskiego Nowego Roku prezentuje swój 21-letni single malt w nowejodsłonie. Limitowana edycja Glenfiddich 21YO, inspirowana azjatycką celebracją Chinese New Year, została zaprojektowana przez utalentowanego chińskiego artystę Rlona Wanga i jest już dostępna w sprzedaży na terenie całego kraju.


Autor: portalspozywczy.pl/informacja prasowa
Data: 15-01-2021, 10:33
Glenfiddich celebruje Chiński Nowy Rok, wprowadzając do sprzedaży limitowaną edycję 21-letniej whisky / fot. materiały prasowe

Limitowane opakowanie butelki najczęściej nagradzanej szkockiej whisky single malt na świecie, zostało już po raz drugi zaprojektowane przez Rlona Wanga i przedstawia historię wielkiego powrotu do domu. Ilustracja jest kontynuacją edycji z 2020 roku, w której artysta po raz pierwszy przedstawił na nowo ikonę królewskiego jelenia. Tegoroczna grafika opakowania została zainspirowana wieloma znaczącymi spotkaniami, które mają miejsce w okresie Chińskiego Nowego Roku. Centralnym punktem ilustracji jest majestatyczny jeleń, symbolizujący bogactwo, dobrobyt oraz długie życie. Otaczają go grupy turystów, zdeterminowanych, by dostać się do domu drogą lądową, kolejową, powietrzną i morską. Obraz pełen żywych kolorów i przemyślanych szczegółów, nawiązujących do chińskiej kultury i sztuki, skrywa w sobie elementy symboliczne, takie jak tańczące lwy, jak również humorystyczne akcenty w postaci ptaków frunących z butelkami whisky lub beczek wypełnionych single malt, transportowanych przez balony powietrzne.

21-letnia Glenfiddich to wyjątkowa whisky słodowa, finiszowana w beczkach z dębu amerykańskiego, w których wcześniej przechowywany był rum z Karaibów. Dzięki temu whisky uzyskuje bogate, pociągające akcenty karmelowej słodyczy. Jej bukiet w wyszukany sposób łączy akcenty fig, palonego cukru oraz dojrzałych bananów. Podniebienie rozkoszuje także kompozycja waniliowego toffi z charakterystycznym, owocowym akcentem Glenfiddich. Całość uzupełniona jest o posmak ciastek maślanych, creme brulee z delikatnym, ciepłym, lekko pieprznym finiszem.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Glenfiddich 21 w opakowaniu inspirowanym Chińskim Nowym Rokiem to wersja limitowana, dostępna na całym świecie. Cena rekomendowana wynosi 899 zł. Wyjątkową edycję whisky Chinese New Year 21 Year Old Single Malt można kupić wyłącznie w najlepszych, wyselekcjonowanych punktach sprzedaży.

© Portal Spożywczy 2021-04-14 01:18:43