Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Tesco: Rekordowa sprzedaż w święta, ale nie w Europie Wschodniej

- Mamy za sobą rekordowe Święta Bożego Narodzenia we wszystkich naszych formatach i kanałach - skomentował prezes Tesco Ken Murphy. Jednak cały III kwartał i okres świąteczny Tesco w Europie Centralnej zakończyła spadkiem o 1 proc. w ujęciu LfL.


Autor: dlahandlu.pl
Data: 15-01-2021, 13:35
Tesco: Rekordowa sprzedaż w święta, ale nie w Europie Wschodniej. fot. PTWP

Sprzedaż Tesco w Europie Środkowej w III kw. plus okres świąteczny wyniosła 1,464 mld funtów, co przełożyło się na wzrost + 0,9% LfL w trzecim kwartale. Jednak w samym okresie świątecznym sprzedaż spadła o 4,2% w ujęciu LfL. W sumie III kw.  i okres świąteczny Tesco w Europie Centralnej zakończyła spadkiem o 1 proc. w ujęciu LfL.

Działalność detaliczna Grupy Tesco okres III kw. zakończyła się sprzedażą na poziomie 19,646 mld funtów (wzrost o 5,7 proc. LFL) a okres świąteczny wzrostem o 5,6 proc. LfL. W Wielkiej Brytanii sprzedaż detaliczna w III kw. wyniosła 14,696 mld funtów, co oznacza wzrost o 7,2 proc. LfL.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Komentując wyniki prezes Ken Murphy powiedział.

"Mamy za sobą rekordowe Święta Bożego Narodzenia we wszystkich naszych formatach i kanałach. W odpowiedzi na bezprecedensowy popyt na artykuły spożywcze online, dostarczyliśmy w okresie świątecznym ponad siedem milionów zamówień zawierających ponad 400 milionów artykułów. Obecnie mamy 786 tys. klientów, którym dostarczamy zakupy do maszyn paczkowych. Jesteśmy w świetnej formie, aby móc dalej działać w 2021 roku i później ”.

© Portal Spożywczy 2021-04-18 05:20:44