Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Projekt: od 1 lutego otwarte sklepy w galeriach handlowych, znikają godziny dla seniorów

Od 1 lutego będą mogły być otwarte wszystkie sklepy w galeriach handlowych przy zachowaniu reżimu sanitarnego - wynika z projektu rozporządzenia zamieszczonego na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Ponadto znikają godziny dla seniorów. Rozszerzono też krąg osób, które będą mogły korzystać z hoteli.


Autor: PAP
Data: 29-01-2021, 19:23
fot. Shutterstock

Podczas czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że większość z dotychczasowych obostrzeń zostanie przedłużona do 14 lutego. Wyjątkiem będzie ponowne otwarcie sklepów w galeriach i centrach handlowych i otworzenie instytucji kultury - muzeów i galerii sztuki. Poinformował również o zniesieniu godzin dla seniorów.

W projekcie rozporządzenia usunięto zapisy o ograniczeniu działalności galerii handlowych. W związku z tym w galeriach będą mogły być otwarte wszystkie sklepy przy zachowaniu wytycznych sanitarnych takich, jak zachowanie odpowiedniej odległości i dezynfekcja rąk.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projekt znosi też godziny dla seniorów, co uzasadniono planowanym zaszczepieniem tej grupy wiekowej.

W dalszym ciągu ma być ograniczona działalność hotelarska. Rozszerzono jednak krąg osób, które będą mogły korzystać z hoteli: o członków komisji i zespołów właściwych w sprawach egzaminów adwokackiego, radcowskiego, notarialnego, komorniczego, egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą oraz egzaminu dla osób ubiegających się o licencję doradcy restrukturyzacyjnego, a także o osoby uczestniczące w przygotowaniu i organizacji tych egzaminów oraz członków komisji egzaminacyjnych przeprowadzających egzaminy związane z uprawnieniami wynikającymi z przepisów o transporcie drogowym, kierujących pojazdami, przewozie towarów niebezpiecznych, dozorze technicznym, w związku z wykonywaniem zadań służbowych. Wyłączeni z zakazu korzystania z hoteli będą też członkowie Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich, Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych oraz Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych w trakcie prowadzenia badań wypadków lub incydentów.

Obecnie hotele są dostępne m.in. dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS, działają też hotele pracownicze.

Rozporządzenie ma wejść w życie dzień po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw. Wyjątkiem są zapisy o galeriach handlowych i godzinach dla seniorów, które mają obowiązywać od 1 lutego.

© Portal Spożywczy 2021-04-13 09:26:19