Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Ujęci złodzieje cielaka i królików

Rasowe króliki, cielaka i elektronarzędzia skradli włamywacze zatrzymani przez funkcjonariuszy ze Skoków (Wielkopolskie). Łup wrócił do właścicieli, choć - jak podała policja - nie wszystkie króliki przeżyły.

Oficer prasowy policji w Wągrowcu mł. asp. Dominik Zieliński poinformował w poniedziałek, że trzej podejrzani zostali zatrzymani pod koniec ubiegłego tygodnia. Podczas składania wyjaśnień przyznali się do włamań i kradzieży elektronarzędzi i zwierząt.

Do włamań doszło na początku marca na terenie gminy Skoki: w Roszkowie i w Rakojadach. Sprawcy włamywali się do pomieszczeń gospodarczych, szopek i klatek, skąd - jak podała policja - kradli przedmioty przedstawiające jakąkolwiek wartość.

"Łupem sprawców padły warte kilkaset złotych elektronarzędzia, nie pogardzono też równie wartościowym inwentarzem. Z gospodarstwa w Rakojadach skradziono cielaka, a w Roszkowie rasowe króliki. Policjanci odzyskali elektronarzędzia i zwierzęta. Nie wszystkie króliki przeżyły złodziejską eskapadę - część z nich została zagryziona przez psy i lisy" - podał mł. asp. Dominik Zieliński.

Podejrzanym w wieku od 17 do 29 lat grozi kara do 10 lat więzienia. © Portal Spożywczy 2021-05-06 15:02:43