Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Gowin: szybki powrót gospodarki na ścieżkę wzrostu to mój cel

Moim celem jako ministra odpowiedzialnego za gospodarkę jest jej szybki powrót na ścieżkę wzrostu - powiedział w środę podczas otwarcia Forum Bankowego 2021 wicepremier i minister rozwoju pracy i technologii Jarosław Gowin.

"Chronimy gospodarkę i walczymy o miejsca pracy, ale moim celem jako ministra odpowiedzialnego za gospodarkę i pracę nie jest tylko ochrona. Tym celem jest szybki powrót na ścieżkę wzrostu, a nawet jeszcze więcej. Moim celem jest wykorzystanie nadchodzących miesięcy do zainicjowania śmiałych projektów zmian" - powiedział wicepremier.

Przypomniał trzy flagowe inicjatywy resortu, czyli Plan dla Pracy i Rozwoju, Nową Politykę Przemysłową dla Polski i Tarczę Prawną dla Firm, które mają wspomagać firmy w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, wspierać sektory innowacyjne i zapewnić wsparcie legislacyjne dla prowadzenia działalności gospodarczej.

Wicepremier powiedział, że inwestycje są kołem zamachowym, które rozpędzi polską gospodarkę po pandemii.

"Już teraz planujemy liczne działania zachęcające przedsiębiorców do podejmowania wysiłku inwestycyjnego, do stawiania na nowoczesne technologie i na cyfryzację i robotyzację, na zieloną energię" - dodał Gowin.

Wicepremier powiedział, że polska gospodarka na tle innych krajów europejskich dobrze poradziła sobie z bezprecedensowym wyzwaniem pandemii.

"O tym świadczą twarde znane wszystkim dane. Przedsiębiorcy polscy wykazali się biznesową odpowiedzialnością, twardością i elastycznością" - stwierdził.

Poinformował, że dzięki pomocy z Tarczy Antykryzysowej i Tarczy PFR polscy przedsiębiorcy otrzymali już wsparcie w wysokości 193,5 mld zł.

"Na razie łączny wolumen wsparcia przekroczył już 193,5 mld zł, a każdego dnia liczba ta zwiększa się o kolejne miliony na kontach polskich przedsiębiorców" - powiedział Gowin.© Portal Spożywczy 2021-05-06 15:22:47