Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Stacje Shell ruszają ze sprzedażą testów na przeciwciała COVID-19

Na wybranych stacjach Shell można kupić testy wykrywające obecność przeciwciał SARS-CoV-2. Produkt szwajcarskiego laboratorium PRIMA Lab jest dostępny w cenie 49,99 zł.

Shell od początku pandemii sukcesywnie poszerza swoją ofertę pozapaliwową o produkty ułatwiające walkę z koronawirusem. Do tej pory na stacjach paliwowych można było kupić środki dezynfekujące oraz maseczki. Testy na przeciwciała są kolejną propozycją, kierowaną między innymi do kierowców zawodowych. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez producenta test pomoże stwierdzić obecność przeciwciał w organizmie.   

– Od początku pandemii dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników. Zachowujemy dystans, nosimy maseczki, zwiększyliśmy dyscyplinę i częstotliwość higieny oraz dezynfekcji na stacjach, a w wielu punktach wprowadziliśmy przy kasach przezroczystą ścianę z plexi. Jednocześnie dostosowaliśmy ofertę na stacjach, aby lepiej odpowiedzieć na potrzeby klientów. Chcemy, aby klienci mogli kupić na stacjach wszystkie produkty pierwszej potrzeby, a testy na obecność przeciwciał w ostatnim czasie stają się właśnie takim produktem – mówi Rafał Molenda, dyrektor działu stacji paliw i rozwoju sieci detalicznej w Shell Polska. 

Według informacji producenta, test Primacovid, który jest dostępny na około 220 stacjach Shell, ma 98-procentową dokładność. Jest to certyfikowany wyrób medyczny, który po pobraniu małej próbki krwi w ciągu 10 minut pokaże wynik.

Testy na przeciwciała COVID-19 można kupić również w sieciach handlowych Biedronka, Lidl, Kaufland i Netto.© Portal Spożywczy 2021-05-06 15:42:02