Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Pożar w zakładzie ERG w Dąbrowie Górniczej

Strażacy opanowali pożar, który wybuchł na terenie jednego z zakładów w Dąbrowie Górniczej, trwa dogaszanie. Ogień, który pojawił się w olbrzymiej wiacie z paletami i elementami z tworzyw sztucznych, objął ok. 500 m kw. powierzchni.

Informację o pożarze, który wybuchł w zakładzie ERG w dzielnicy Ząbkowice służby otrzymały przed 7. Na miejsce pojechało 18 zastępów PSP z Katowic, Sosnowca, Będzina i Dąbrowy Górniczej oraz jednostki OSP.

"Sytuacja jest opanowana, trwa przelewanie pogorzeliska, dogaszanie, usuwanie materiału spod tej wiaty, żeby stworzyć strefę bezpieczną" - powiedział PAP tuż przed godz. 9 asp. Stefan Flasza z Komendy Miejska PSP w Dąbrowie Górniczej.

Pożar strawił ok. 500 m kw. wiaty o powierzchni 2,5 tys. m kw., w której składowano drewniane palety i elementy z tworzyw sztucznych. Jeszcze o 8 strażacy przekazywali, że pożar bardzo szybko się rozwija; po kilkudziesięciu minutach udało im się go opanować.

W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Okoliczności jego powstania będzie ustalała policja.© Portal Spożywczy 2021-06-23 23:44:31