Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

"Strefy wolne od dymu"... przed blokami. Pomysł warszawskiej dzielnicy

"Strefy wolne od dymu" - tabliczki o takiej treści mają się pojawiać przed wejściem do budynków oraz na klatkach schodowych bloków na warszawskim Ursynowie. Władze dzielnicy to popierają - czytamy w stołecznej "Gazecie Wyborczej".

Ostatnio gorącą dyskusję wywołała zapowiedź ustawy zakazującej palenia na balkonach. Odbyła się nawet ogólnopolska sonda w tej sprawie. W Warszawie głosy rozłożyły się niemal po równo – 49,2 proc. głosujących jest za zakazem, a 50,8 proc. przeciwko.

Ursynów - zakaz palenia przed blokami 

Na Ursynowie chcą iść jeszcze dalej. Lokalny portal Halo Ursynów napisał, że niektóre wspólnoty i spółdzielnie rozważają wprowadzenie stref wolnych od dymu z papierosów przed blokami. Żadne odgórne przepisy nie regulują, gdzie palenie mogłoby być dozwolone, a gdzie zakazane. Pozostają przepisy porządkowe, które każda spółdzielnia czy wspólnota może ustanowić i później się na nie powoływać. Na przykład w regulaminie używania lokali oraz zasad porządku domowego Spółdzielni Mieszkaniowej „Wyżyny" na Ursynowie jest stosowny zapis: „Zabrania się palenia papierosów i używania otwartego ognia w pomieszczeniach wspólnych budynku".© Portal Spożywczy 2021-12-06 18:00:02