Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Top września: alkohole Palikota, napoje Ekipy, pozew Biedronki

Wejście na rynek napojów Ekipa, pozew, który największa sieć handlowa w Polsce złożyła przeciwko liderowi AgroUnii, alkoholowe plany Palikota... Przedstawiamy 3 szeroko komentowane tematy września 2021 roku.

Przeczytaj duże zestawienie: 10 najważniejszych wydarzeń w branży spożywczej we wrześniu 2021 r.

Alkohole w planach Palikota

Janusz Palikot nie ustaje w dynamicznym rozwijaniu swoich biznesów. Właśnie ogłosił, że do sklepów wprowadza swoją kolejna wódkę kraft Palikot. Planuje też upubliczniać swoje spółki poprzez giełdę.

Alembik Polska SA to spółka specjalizująca się otwieraniu lokalnych destylarni, tzw. Alkotek oraz produkcji wysokogatunkowych wódek tworzonych w alembikach wyemituje kolejną serię akcji w ramach crowdfundingu udziałowego. Środki pozyskane z emisji w limicie do 1 mln euro przeznaczy na dalsze skalowanie biznesu, otwarcia kolejnych lokali i rozwój nowej marki kraftowych trunków “Palikot”.

Janusz Palikot zapowiedział, też że chce za jakiś czas wprowadzić spółkę Alembik Polska na giełdę, a wcześniej Grupę Manufaktury Piwa Wódki i Wina, w skład której wchodzi też Tenczyńska Okovita.

Czytaj: Palikot wprowadza do sklepów swoją wódkę, a spółki na giełdę

Napoje Ekipa w sklepach

Do sprzedaży trafiają napoje Ekipa, które mają być kolejnym hitem po lodach. 

Napoje produkuje Krynica Vitamin, dystrybucją oraz reklamą B2B zajmuje się firma Koral, a promocją konsumencką - sama Ekipa Friza. Produkcja napojów idzie pełna parą i odbywa się na dwóch z trzech linii produkcyjnych w zakładzie Krynica Vitamin w powiecie łosickim na Mazowszu. 

Napoje Ekipa będą dostępne w puszkach o pojemności 250 ml. Taki format powstał z myślą o młodzieży i dzieciach – najbardziej prawdopodobnych konsumentach.

Czytaj więcej i napojach Ekipa!

Biedronka i Michał Kołodziejczak w sądzie?

Właściciel sieci Biedronka, spółka Jeronimo Martins wystosowała pozew sądowy wobec lidera Agrounii, Michała Kołodziejczaka.

Kołodziejczak na konferencji prasowej powiedział, że pozew Biedronki ma być odpowiedzią na działania Agrounii, która wielokrotnie wskazywała na błędy Biedronki jak np. niewłaściwy sposób przechowywania owoców i warzyw w sklepach. Dodatkowo lider Agrounii został pozwany osobiście, na kwotę 20 tys. zł zadośćuczynienia.

Czytaj: Biedronka pozywa Kołodziejczaka. 'Chcą mnie obarczyć winą za własne błędy'

 © Portal Spożywczy 2021-12-09 15:04:32