Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

AliExpress: pierwsze samodzielne centrum logistyczne w Polsce

AliExpress otwiera pod Łodzią pierwsze samodzielne centrum logistyczne - podała spółka w komunikacie prasowym.

„Polska jest naszym regionalnym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej i była naturalnym wyborem inwestycyjnym na pierwsze centrum logistyczne w regionie dla AliExpress. Nowe centrum zapewni szybszą wysyłkę dla użytkowników w kluczowych miastach” - powiedział cytowany w komunikacie, dyrektor generalny AliExpress na Europę Środkową i Wschodnią, Gary Topp.
 
Hub logistyczny powstał we współpracy z Cainiao, ramieniem logistycznym platformy. Magazyn będzie służył jako centrum realizacji dla sprzedawców AliExpress wysyłających produkty bezpośrednio z Polski i jest największą inwestycją w infrastrukturę zrealizowaną przez AliExpress w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

AliExpress z magazynem w pobliżu Łodzi

Zlokalizowane w pobliżu Łodzi centrum logistyczne zajmuje łączną powierzchnię 10.000 m kw. i ma rozpocząć działalność przed 11 listopada.
 
Zamówienia wysyłane z hubu logistycznego zostaną dostarczone w gwarantowanym terminie 3 dni na terenie całej Polski i powinny dotrzeć do największym miast, takich jak Warszawa, Łódź, Poznań, Kraków i Katowice już następnego dnia w przypadku niektórych zamówień.
 
Lokalizacja hubu będzie również wykorzystywana do obsługi okolicznych rynków, takich jak Czechy, Austria, Słowacja i Niemcy. © Portal Spożywczy 2021-12-06 19:09:02