Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Banknot z Lechem Kaczyńskim rozchwytywany. Kolejki przed NBP w Opolu

Banknot z Lechem Kaczyńskim rozchwytywany. W ciągu pierwszych minut sprzedano wszystkie złote monety z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego w opolskim oddziale NBP. Pierwsze osoby zainteresowane kupnem monet i banknotów okolicznościowych ustawiły się w kolejce kilkanaście godzin przed otwarciem banku.

Banknot z Lechem Kaczyńskim rozchwytywany

We wtorek do obiegu weszła okolicznościowa, złota moneta oraz banknot o nominale 20 złotych z wizerunkiem śp. Lecha Kaczyńskiego. W Opolu zainteresowanie ich kupnem było tak duże, że pierwsze osoby ustawiły się w kolejce już w poniedziałek wieczorem.

Banknot z Lechem Kaczyńskim. Gdzie kupić?

"Już w pierwszych minutach po otwarciu kas wszystkie złote monety zostały sprzedane. Olbrzymim zainteresowaniem cieszą się także banknoty 20-złotowe, po które ustawiła się licząca kilkaset osób kolejka. Muszę przyznać, że osoby, które do nas dzisiaj przyszły i nadal czekają w kolejce, są bardzo zdyscyplinowane i przestrzegają zasad sanitarnych. Jest to także dowód na zapotrzebowanie ze strony Polaków na tego rodzaju upamiętnienia osób zasłużonych dla naszego kraju" - powiedział prof. Paweł Frącz, dyrektor oddziału NBP w Opolu. © Portal Spożywczy 2022-01-20 02:35:08