Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Testy w Lidlu. Dwanaście różnych, nie tylko na COVID

Lidl Polska wprowadził do sprzedaży szeroką gamę testów do kontroli domowej. Od 26 stycznia w wybranych sklepach dostępnych jest 12 rodzajów testów, które pozwolą na diagnostykę m.in.: poziomu witaminy D, COVID-19, infekcji układu moczoweg, żelaza a nawet ciąży.

Lidl Polska wprowadza do sprzedaży szeroką gamę testów do samodzielnego wykonania. Ich producentem jest szwajcarska firma. Testy wykazują się wysoką dokładnością (na poziomie od 87% do 98,90% w zależności od rodzaju testu) oraz swoistością (na poziomie od 98% do 100% w zależności od rodzaju testu).

Lidl: 12 różnych testów do samokontroli

12 rodzajów testów będzie dostępnych w wybranych sklepach od środy, 26 stycznia. Oferowane będą w zakresie cenowym pomiędzy 24,99 a 29,99 zł/ za 1 opakowanie. Testy będą dostępne w pobliżu strefy z kasami samoobsługowymi. Seria testów przeznaczona jest do samodzielnej diagnostyki dla wszystkich osób dbających o zdrowie oraz ich bliskich.

Czytaj również: Lidl ma dwa rodzaje testów na obecność koronawirusa. Sprzedaż rośnie

W okresie pandemii kontakt z lekarzami często bywa utrudniony, a badania nie zawsze są możliwe do zrealizowania, aby szybko i sprawnie zweryfikować niepokojące objawy. Szybki test przeznaczony do samokontroli, czyli możliwy do wykonania w domu, może pozwolić na wczesne wykrycie wielu chorób, dając tym samym szansę na szybkie podjęcie leczenia i pełny powrót do zdrowia - informuje sieć w komunikacie.

Dzięki nowej ofercie klienci Lidla mogą wykonać we własnym zakresie testy pozwalające na diagnostykę: poziomu witaminy D w organizmie, stanów zapalnych na podstawie pomiaru białka C-reaktywnego, infekcji układu moczowego, badań poziomu antygenu prostaty PSA, zakażenia bakterią Helicobacter Pylori, utajonej krwi w kale, celiakii, poziomu żelaza, tarczycy (Poziom TSH), wczesnej ciąży oraz owulacji.© Portal Spożywczy 2022-07-04 12:01:16