Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Łukaszenka: Polacy muszą szukać soli i gryki na Białorusi

Polacy, Litwini i Łotysze są w tak trudnej sytuacji, że soli i gryki muszą szukać na Białorusi - powiedział białoruski przywódca przy okazji spotkania z wiernymi z okazji prawosławnej Wielkiej Nocy.

Kuriozalne tezy Łukaszenki o Polsce

Dyktator z Mińska w tym roku odwiedził mieszkańców wsi Kopyś pod Orszą na wschodzie kraju - informuje tvp.info 

Przekonywał ich, że Litwini, Łotysze i Polacy proszą dziś o wpuszczenie na Białoruś.

– Tacy byli szczęśliwi, weseli, żyli w takim bogatym świecie. U nich wszystko było; u nas nic, a u nich było. I gdzie oni są dziś? Stoją wzdłuż granicy i proszą nas, by ich wpuścić na Białoruś żeby mogli kupić przynajmniej kaszę gryczaną. Mniejsza o kaszę: soli nie mają, o sól nas proszą. A my, jako ludzie szlachetni, otwieramy tę granicę. W szczególności z okazji religijnego święta – twierdził Łukaszenka.

Kto chce kupować kaszę od Łukaszenki?

To nie pierwsza propagandowa teoria Łukaszenki. Kilka lat temu białoruski dyktator twierdził m.in., że wśród pracowników białoruskich przedsiębiorstw przemysłowych są szpiedzy, którzy informują Zachód o tym, jak Białoruś chce zminimalizować wpływ sankcji.

Z drugiej strony jeszcze w 2019 r. Łukaszence zdarzyło się powiedzieć, że rynek UE powinien stać się dla Białorusi alternatywą dla Rosji. Jak widać, "mądrość etapu" na Białorusi zmienia się często. Czekamy na kolejną woltę.© Portal Spożywczy 2022-07-02 04:11:01