Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

W USA brakuje mleka dla niemowląt. To skutek kłopotów dużego producenta

Amerykanie od miesięcy mają problem z zakupem mleka modyfikowanego. Spowodowała to pandemia koronawirusa oraz wycofanie produktu przez jednego z głównych producentów.

Brakuje mleka dla dzieci

Jak czytamy, kryzys na rynku mleka modyfikowanego trwa od listopada, gdy zapasy produktu do początkowego żywienia niemowląt zaczęły się kurczyć. Potwierdzają to dane firmy Datasembly dostarczającej detalistom i markom informacje o cenach produktów, promocjach i asortymencie w czasie rzeczywistym. Według jej wyliczeń od 24 kwietnia wskaźnik braku towaru wynosi nawet 40 proc. – podał portal Yahoo.

To wielki problem dla rodziców w całych Stanach. Zwłaszcza dla tych, którzy ze względów zdrowotnych muszą podawać dziecku konkretny produkt. Amerykańskie media cytują rodziców, którzy krążą od sklepu do sklepu w poszukiwaniu mleka.

Kłopoty z łańcuchem dostaw

Według Infant Nutrition Council of America (Amerykańskiej Rady Żywienia Niemowląt), stowarzyszenia producentów preparatów do żywienia niemowląt, za niedobory odpowiadają problemy z łańcuchem dostaw oraz niedawne wycofanie produktów z rynku przez firmę Abbott Nutrition, gdyż w wyniku zakażenia bakteriami zmarło dwoje dzieci.

Money.pl czytuje oświadczenie firmy Abbott Nutrition, która zapewnia że robi wszystko, co w naszej mocy, aby rozwiązać problem niedoboru preparatów do początkowego żywienia niemowląt. - W całych Stanach Zjednoczonych priorytetowo traktujemy produkcję preparatów, aby uzupełnić zapasy na rynku, a także codziennie wysyłamy produkty drogą lotniczą z naszego zarejestrowanego przez FDA zakładu w Cootehill w Irlandii - deklaruje firma.

Serwis zwraca także uwagę, że w Polsce pojawiają się trudności z dostępnością Enfamil O-lac.© Portal Spożywczy 2022-06-27 23:38:49