Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

"Rubież " przekaże podręczniki Polakom na Wschodzie i w kraju

Jak powiedział PAP prezes "Rubieży" Józef Kulikowski, to książki dla klas od I do VI oraz wydawnictwa dla nauczycieli, m.in. o tym, jak organizować lekcje czy imprezy szkolne.


Autor: PAP
Data: 28-10-2009, 14:19

Za pośrednictwem polskich konsulatów i innych instytucji na Łotwie, Litwie, Białorusi i Ukrainie, organizacja chce przekazać książki rodzinom polonijnym w tych krajach. "Zapotrzebowanie jest tam bardzo duże. Książki są nowe, piękne, od abecadła do podręczników dla szóstoklasistów" - dodał Kulikowski.

Część transportu organizacja zamierza rozprowadzić też w kraju, zwłaszcza w woj. podlaskim. Zwróciła się do dyrektorów szkół, by przekazywali informacje o potrzebujących rodzinach w trudnej sytuacji materialnej. Oczekuje też na zgłoszenia od zainteresowanych osób indywidualnych.

Pomocy Polakom na Wschodzie "Rubież" udziela od kilkunastu lat. W ostatnim czasie coraz częściej angażuje się w akcje na rzecz lokalnej społeczności.

Dzięki współpracy z podobną organizacją w Niemczech, otrzymuje szpitalne łóżka, które przekazuje do podlaskich placówek służby zdrowia. "Są w bardzo dobrym stanie, wiele prawie nowych" - zapewnił prezes Kulikowski. Sprzęt z tego źródła otrzymało m.in. białostockie hospicjum i szpital psychiatryczny w Choroszczy.

© Portal Spożywczy 2021-01-28 12:55:03