Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Bibby Financial Services po raz kolejny najlepszym faktorem w Wielkiej Brytanii

Firma Bibby Financial Services otrzymała tytuł Najlepszego Faktora 2009 roku w Wielkiej Brytanii. Wyróżnienie to co roku przyznawane jest przez magazyn Credit Today - specjalizujący się w tematyce finansowej.


Autor: BIBBY
Data: 22-06-2009, 14:01

O przyznaniu nagrody zadecydowało jury, składające się z czołowych specjalistów wywodzących się z kilkunastu największych brytyjskich korporacji i organizacji. Wyróżniono firmy, które osiągają najlepsze wyniki, gwarantują najwyższą jakość oraz promują etyczne i odpowiedzialne działania w biznesie.

- Rynek brytyjski należy do najlepiej rozwiniętych, ale też najbardziej wymagających. Tym bardziej cieszy nas fakt, że autorytety zasiadające w jury, po raz kolejny doceniły wysiłek, jaki wkładamy w zapewnienie najwyższego poziomu usług - powiedział zarządzający Bibby Financial Services na świecie David Robertson.

To już drugie podobne wyróżnienie w ostatnim czasie, w listopadzie 2008 roku Bibby Financial Services została ogłoszona Najlepszym Faktorem przez Narodowe Stowarzyszenie Brokerów Finansowych (National Association of Commercial Finance Brokers).

Bibby Financial Services jest nawiększym niezależnym faktorem w Wielkiej Brytanii. Na Wyspach Bibby Financial Services finansuje ponad 3 tysiące firm z sektora MSP, zarządzając łącznym portfelem ponad 3,9 mld funtów. Firma regularnie nagradzana jest przez środowisko finansistów - tytuł Najlepszego Faktora firma zdobywała także w 2002, 2003 i 2005 roku.

Wyróżnienia to także dobry znak dla polskiego oddziału Bibby Financial Services. - Od początku czerpiemy z brytyjskiego doświadczenia firmy, a nagrody są dowodem, że to dobry wzór. Obsługa klienta była i jest dla nas priorytetem i cieszymy się, że doceniają to nie tylko klienci, ale i specjaliści - mówi Krzysztof Kuniewicz, zarządzający polskim oddziałem Bibby Financial Services.

W porównaniu do Wielkiej Brytanii, gdzie faktoruje się od ponad 50 lat, rynek faktoringu w Polsce dopiero raczkuje.

Świadczą o tym także wyniki finansowe - w 2008 roku na Wyspach obrót przekazany do faktoringu wyniósł 188 mln euro, w Polsce niewiele ponad 7,8 mln euro. - Jesteśmy na początku długiej, ale i ciekawej drogi. Myślę, że nasi przedsiębiorcy już powoli zaczynają przekonywać się do faktoringu i rozpoznawać jego zalety. Jestem przekonany, że jeszcze kilka lat i mamy szansę dobić do europejskiego peletonu w faktoringu - mówi Krzysztof Kuniewicz.

© Portal Spożywczy 2021-01-24 07:34:18