Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

W ciągu 2 lat w Suwałkach powstanie hipermarket Tesco oraz dwa inne duże markety

Sieć Tesco chce przy ul. Kościuszki zbudować galerię handlową o powierzchni do 7 tys. mkw. W zamian za to suwalski samorząd otrzyma 2,5 mln zł na budowę ronda, które umożliwi bezpieczny zjazd do marketu - pisze Gazeta Współczesna.


Autor: Gazeta Współczesna
Data: 06-12-2009, 15:17

Jak pisze "GW" działka, na której chce inwestować Tesco jest własnością prywatną. O zgodę na budowę sieć handlowa zabiega w suwalskim ratuszu od kilku lat. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego mógł tam bowiem powstać pawilon o powierzchni sprzedażnej do 2 tys. m kw., ale Tesco zainteresowane jest znacznie większym obiektem. I o taką zmianę w dokumencie wnosiło.

Miejskie władze postawiły inwestorowi warunek: zmienią plan zagospodarowania, jeśli otrzymają pieniądze na przebudowę dróg. Zażądały też, by obiekt komponował się pod względem architektonicznym z istniejącą zabudową. Parę tygodni temu miasto podpisało z inwestorem umowę, a radni zatwierdzili plan.

Obiekt ma składać się z dwóch części. Market Tesco będzie zajmował powierzchnię do 5 tys. m kw., a pozostałą - galeria. Budynek musi mieć co najmniej dwie kondygnacje i nie może zajmować więcej niż połowę działki. Elewacja ma być wykonana z materiałów typu klinkier czy szkło.

Według deklaracji złożonych miastu przez inwestora, market ma być otwarty już w 2011 roku.

Warto dodać, że Tesco nie będzie jedynym, funkcjonującym w mieście marketem. Przy ulicy Dwernickiego bowiem buduje się centrum handlowo-rozrywkowe Plaza, gdzie mieścić się ma market spożywczy. Ten obiekt, według wstępnych deklaracji inwestora, ma być przekazany do użytkowania w kwietniu przyszłego roku.

Mniej więcej w tym samym czasie rozpocznie się budowa OBI oraz marketu spożywczego przy ulicy Pułaskiego. Ta inwestycja także ma być zakończona w ciągu półtora, najdalej dwóch lat.

© Portal Spożywczy 2021-01-28 11:59:28