Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Miasto Kielce zapłaci odszkodowanie za działkę, którą sprzedało sieci Real?

Nawet milionowe odszkodowanie grozi miastu Kielce za działkę, którą najpierw władze wywłaszczyły, a potem sprzedały pod supermarket Real, mimo że właściciele domagali się jej oddania. Urzędnicy rozpatrywali sprawę... 11 lat - pisze Gazeta Wyborcza.


Autor: Gazeta Wyborcza Kielce
Data: 05-01-2010, 14:43

Sprawa dotyczy terenu przy ul. Radomskiej o powierzchni ponad 6 tys. m kw., na którym położona jest część parkingu przy supermarkecie Real. O jego odzyskanie stara się pani Helena, reprezentująca spadkobierców byłej właścicielki pola uprawnego w tym miejscu. To może być rekordowe odszkodowanie, bo działka może być warta prawie milion złotych.

Cała sprawa jest już na pewno rekordowo długo ciągnącym się postępowaniem kieleckich urzędników.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Filip Pietrzyk, dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami i geodezji UM, o całej sprawie dowiedział się od Gazety Wyborczej Katowice. W wypowiedzi na łamach gazety stwierdze, że sprawy o zwrot nieruchomości ciągną się, niestety, latami. "Muszę się zapoznać z dokumentami, żeby odpowiedzieć, dlaczego tak się stało w tym przypadku" - powiedział Gazecie Wyborczej.

Czy liczy się z milionowym odszkodowaniem? Filip Pietrzyk zauważa, że takie sprawy się zdarzają. Jeżeli roszczenia wywłaszczonych właścicieli czy spadkobierców są uzasadnione, miasto musi zapłacić odszkodowanie. Największe o jakim słyszał wynosiło ok. 300 tys. zł.

© Portal Spożywczy 2021-04-18 05:42:52