Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Wkrótce rząd zajmie się projektem monitorowania cen w sklepach

Według dziennika "Rzeczpospolita" po wielu miesiącach odwlekania decyzji już wkrótce przyspieszy sprawa zarządzenia dotyczącego powołania międzyresortowego zespołu, który ma skontrolować "praktyki handlowe" w Polsce.


Autor: Rzeczpospolita
Data: 16-01-2010, 10:47

Projekt zarządzenia powołującego międzyresortowy zespół do spraw zwiększenia przejrzystości rynku, poprawy funkcjonowania łańcucha żywnościowego oraz wyeliminowania nieuczciwych praktyk handlowych jest gotowy od sierpnia 2009 r. Możliwe, że sprawa znajdzie w końcu swój finał - informuje „Rz".

Projekt zarządzenia prezesa rady ministrów w sprawie zespołu został przekazany premierowi wraz z wnioskiem o jego podpisanie pod koniec ubiegłego roku.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak dowiedziała się „Rz" w przyszłym tygodniu odbędzie się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów spotkanie z udziałem m.in. prawników zamykające prace nad tym projektem.
.
Według Małgorzaty Krasnodębskiej-Tomkiel, prezes UOKiK lepszym pomysłem od powoływania specjalnych zespołów jest dbanie o zachowanie konkurencji rynkowej i wkraczanie wówczas, gdy zostanie ona naruszona - napisała w tekście w „Rz".

Zdaniem Andrzeja Gantnera powinniśmy wziąć przykład z Węgrów, którzy od 1 stycznia 2010 r. wprowadzili ustawę o współpracy dostawców ze sklepami. Dopuszcza ona stosowanie opłat dodatkowych przez sieci. Określa jednak ich maksymalną wysokość.

© Portal Spożywczy 2021-04-18 03:37:32