Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Rolnicy nie chcą ostrzejszych norm produkcji serów

Meksykańscy urzędnicy ds. jakości mleka napotykają opór ze strony drobnych producentów serów, oponujących przeciwko wdrożeniu tzw. Normy 243. Przepis ten wymaga, aby całość surowca używanego do produkcji serów była pasteryzowana w trosce o bezpieczeństwo konsumentów - informuje FAMMU/FAPA.


Autor: FAMMU/FAPA
Data: 20-01-2010, 21:20

Tymczasem krajowi naukowcy wydali właśnie raport stwierdzający, że fermentacja w trakcie procesu produkcji sera zabija potencjalnie niebezpieczne bakterie. Tym samym uznaje on za niecelowe obostrzenia dla 100 tysięcy krajowych wytwórców serów, spośród których 80% może w wyniku nowelizacji przepisów wypaść z rynku.

Wielkie związki meksykańskich rolników wezwały członków do ignorowania Normy 243, a jeśli się tak stanie, władze miałyby faktycznie kłopoty w egzekwowaniu nowych standardów jakościowych.

Naciskają na nich ponadto urzędnicy oddziału agencji ds. ochrony konsumenta z jednego z najważniejszych mleczarsko stanów - Jalisco, którzy obstają za natychmiastowym wycofywaniem z rynku nabiału niespełniającego norm i uważają, że takich produktów jest lokalnie nawet połowa.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Być może władze zdecydują się na okres przejściowy, nie mogą bowiem ryzykować utraty podstawy egzystencji przez tak wiele rodzin w okresie rekordowego bezrobocia.

© Portal Spożywczy 2021-04-12 06:13:28