Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Mlekovita osiągnęła w 2009 r. najwyższe przychody i skup w historii

Grupa Kapitałowa Mlekovita zamknęła ubiegły rok rekordowym 21 proc. wzrostem przychodów, tym samym ich wartość wzrosła do ponad 1,8 mld zł. Firma skupiła także 869,6 mln litrów mleka. Tak przychody jak i wielkość skupu surowca były najwyższe w ponad 80-letniej działalności spółdzielni na rynku.


Autor: portalspozywczy.pl/pr
Data: 21-01-2010, 13:43

- Jestem bardzo zadowolony podsumowania  wyników ubiegłego roku – pomimo tego, iż  rok 2009 nie był łatwy z powodu niestabilności kursów walut oraz niskich cen wyrobów mleczarskich na rynkach światowych - mówi Dariusz Sapiński, prezes zarządu GK Mlekovita.

Według prezesa Sapińskiego tak dobre wyniki Mlekowity w 2009 r. to wynik trafnych decyzji biznesowych, a także inwestycji, na które mleczarnia wydała ponad 84 mln zł.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

- Dokonaliśmy największej mleczarskiej fuzji roku 2009, poprzez włączenie w nasze struktury spółdzielni SM Kurpie z Baranowa. Uruchomiliśmy nowe magazyny dystrybucyjne w Kluczborku, Łodzi i Wolsztynie. Dynamicznie rozwijamy sieć sklepów Mlekovita, która liczy obecnie 42 placówki - wylicza Dariusz Sapiński.

I dodaje: - Inwestowaliśmy także w rozwój szerokiej i innowacyjnej oferty produktowej co pozwoliło nam uzyskać przewagę konkurencyjną. Doskonałym posunięciem było stworzenie i wylansowanie innowacyjnej marki mleka Wypasione - dodaje.

GK Mlekovita to jedna z największych spółdzielni mleczarskich w Polsce. Grupę tworzą ją zakłady zajmujące się przetwórstwem i dystrybucją wyrobów mleczarskich: macierzysty w Wysokiem Mazowieckiem, a także w Bielsku Podlaskim, Morągu, Zakopanem, Lubawie, Działdowie, Pilicy i Baranowie oraz magazyny dystrybucyjne w Chrzanowie, Kluczborku, Kowalewie Pomorskim, Piasecznie, Wyszkowie, Łodzi, Białymstoku, Jadownikach, Goręczynie i Wolsztynie.

© Portal Spożywczy 2021-04-12 04:46:39