Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Rośnie edukacyjna rola internetu w procesie poszukiwania pracy

Ponad 28 proc. osób aktywnych zawodowo poszukiwało z początkiem stycznia pracy korzystając z usług internetowych giełd pracy - wynika z najnowszych danych magazynu Internet Standard.


Autor: portalspozywczy.pl/ pr
Data: 22-01-2010, 10:37

Jednak zdaniem ekspertów internetowe giełdy pracy to dziś już nie tylko pośrednictwo pracy, ale także szeroko prowadzona edukacja. Często wykorzystywanymi formami edukacji są różne sposoby poradnictwa za pośrednictwem blogów czy też serwisów społecznościowych. W 2009 roku firmy wykorzystujące w swojej działalności platformy społecznościowe i blogi miały średnio dwa razy większy zysk niż przedsiębiorstwa, które nie korzystały z tych rozwiązań wynika z ostatniego raportu firmy consultingowej Cerdar Crestone.

Już 50 proc. pracodawców rekrutuje za pomocą Internetu i zdaniem ekspertów udział narzędzi internetowych w zarządzaniu zasobami ludzkimi będzie systematycznie rósł. Wielu z nich prognozuje większą aktywność pracodawców, którzy obecnie w ramach autoprezentacji ograniczają się do zamieszczania ogłoszeń o pracę, natomiast rzadko wykorzystują technologie multimedialne i społeczność internetową.

Działania prowadzone w sieci przez internetowe giełdy pracy pokazują, że nie należy ignorować potencjału edukacyjno - informacyjnego sieci. Pytanie, przed jakim stoją dziś osoby zajmujące się rekrutacją nie brzmi już Czy korzystać z Internetu, ale w jaki sposób z niego korzystać, aby przyniósł jak największe efekty.

 

© Portal Spożywczy 2021-04-14 23:02:31