Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Do Polski nadciąga wyż syberyjski, w weekend będzie -30 stopni

Polska znajduje się pod wpływem wyżu znad Rosji, w mroźnym powietrzu polarno-kontynentalnym - informuje IMiGW. W związku z takim układem niemal w całym kraju trzeba się spodziewać bardzo niskich temperatur. Będzie bardzo zimno, w nocy nawet do minus 30 stopni -informuje PAP.


Autor: PAP
Data: 22-01-2010, 11:54

W piątek na południu, zachodzie oraz miejscami w centrum kraju zachmurzenie przeważnie duże i miejscami niewielkie opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, a lokalnie głównie na północnym wschodzie i wschodzie Polski małe. Temperatura maksymalna na północnym wschodzie od -16 st. C do -13 st. C, na pozostałym obszarze od -11 st. C do -7 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę przeważnie pogodnie, tylko na południu i zachodzie kraju jeszcze będzie przeważać zachmurzenie duże. W Wielkopolsce możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -22 st. C na Podlasiu, około -17 st. C w centrum, do -9 st. C miejscami na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni

© Portal Spożywczy 2021-04-13 02:27:57