Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Udaremniono przemyt papierosów o wartości prawie 2 mln zł

Przemyt prawie 210 tys. paczek papierosów o rynkowej wartości blisko 1,7 mln zł udaremnili w czasie wspólnej akcji funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i podlascy celnicy w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku - informuje gazeta.pl.


Autor: gazeta.pl
Data: 23-01-2010, 11:41

Jak poinformowała w piątek policja, papierosy były przewożone litewskim tirem. 41-letni kierowca twierdził, że jedzie do Czech z ładunkiem papierowych ręczników zapakowanych w kartony.

Jak podała policja, funkcjonariusze CBŚ ustalają teraz, czy zatrzymany kierowca był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej oraz skąd pochodziły papierosy i kto miał być ich odbiorcą. Postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu wszczęli podlascy celnicy. Za przemyt dużej ilości papierosów grozi do 5 lat więzienia.

Jak przypomina portal gazeta.pl, według statystyk podlaskich służb granicznych i celnych, przemyt papierosów z Litwy rośnie. Przestępcza aktywność na tej granicy wynika z faktu, że przemytnicy liczą na brak kontroli na tzw. wewnętrznej granicy UE, a taką jest granica Polski z Litwą. W pobliżu przejść pełnią jednak służbę grupy mobilne celników i Straży Granicznej, współpracuje też z nimi CBŚ.

© Portal Spożywczy 2021-04-12 08:31:09