Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Wiceminister skarbu: W tym roku chcemy doprowadzić proces prywatyzacji Ruchu do końca

Jest już gotowa wycena Ruchu i w najbliższym czasie należy się spodziewać publicznego zaproszenia do negocjacji w sprawie sprywatyzowania tej spółki. Poprzez publiczne zaproszenie skierujemy naszą ofertę do potencjalnych inwestorów i zachęcimy ich do składania ofert - mówił podczas Forum Nowego Przemysłu Adam Leszkiewicz, wiceminister Skarbu Państwa.


Autor: Magdalena Brzózka, portalspozywczy.pl
Data: 25-01-2010, 15:41
na zdjęciu Włodzimierz Biały, prezes Ruchu

Adam Leszkiewicz zapewnia, że do końca pierwszego kwartału zaproszenie do rokowań w sprawie prywatyzacji Ruchu na pewno będzie już wysłane.

- Cały proces zamierzamy zamknąć do końca tego roku - mówił podczas Forum Nowego Przemysłu Adam Leszkiewicz, wiceminister Skarbu Państwa.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jednak plany prywatyzacji przedsiębiorstwa trwają już od kilku lat. Tym razem resort Skarbu zapewnia, że zakończy się sukcesem. Zbigniew Jakubas, największy akcjonariusz Mennicy od dłuższego czasu próbuje przejąć pakiet kontrolny prywatyzowanego Ruchu.

Rynkowa wartość „państwowego" pakietu Ruchu wynosi około 265 mln zł. Mennica, która kontroluje 10,6 proc. akcji Ruchu, musiałaby ogłosić wezwanie na 55,4 proc. papierów. Gdyby ogłaszała je dziś, za jedną akcję musiałaby zaoferować co najmniej 8,2 zł i na wezwanie musiałaby wydać minimum 267 mln zł. Mennica od dawna współpracuje z Ruchem, bo przez jego sieć sprzedaje m.in. doładowania elektronicznych biletów komunikacji miejskiej.

 

© Portal Spożywczy 2021-04-14 01:22:33