Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Prezes Hortino: Liczymy, że w kilkia lat koszty produkcji spadną nam o 20 proc.

- Cały czas staramy się ograniczać koszty produkcji. Dlatego inwestujemy w nowoczesne maszyny, które pozwalają częściowo wyeliminować pracę ludzkich rąk. Automatyzacja na etapie produkcji oraz opakowania towarów przyniesie spore oszczędności - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Stanisław Augustyn, prezes Hortino.


Autor: Magdalena Brzózka, portalspozywczy.pl
Data: 26-01-2010, 09:43

W 2010 r. Hortino, spółka która produkuje mieszanki warzywne i owocowe, wyda na zakup nowoczesnych maszyn i remont starej fabryki 12 mln zł.

Poza tym w ramach ograniczania kosztów produkcji władze spółki Hortino od lat podpisują z producentami surowca umowy kontraktacyjne.
- Dzięki temu mamy zapewnioną odpowiednią ilość niezbędnego surowca za określoną w umowach cenie, bez tego nie bylibyśmy w stanie zaplanować wydatków związanych z zakupami surowca - mówi Stanisław August.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Poza tym władze Hortino próbują odzyskiwać wodę z procesów produkcyjnych i używać jej ponownie wszędzie tam gdzie się da.
- Szacuję, że te wszystkie działania mogą w ciągu kilku lat przynieść nawet 20 proc. oszczędności na łącznych kosztach produkcji - mówi Stanisław Augustyn.

© Portal Spożywczy 2021-04-13 23:51:57